Connect with us

BiH u EU

Ekvador lako pobijedio Katar na otvaranju Svjetskog prvenstva

Ekvador je na otvaranju Svjetskog prvenstva u 1. kolu skupine A pobijedio Katar 2:0. Južnoamerikanci su do pobjede došli golovima sjajnog Ennera Valencije koji je u 16. minuti zabio iz penala, a u 31. na lijepu asistenciju Preciada. U ponedjeljak u ovoj skupini u 17 sati igraju Senegal i Nizozemska.

VAR šokirao cijeli svijet

Ekvador je potpuno dominirao čitavu utakmicu, a zabio je već u 3. minuti kad je Valencia glavom na ubačaj Estupiniana skrenuo loptu u gol za 1:0. No, potom se javio VAR koji je nakon pregleda snimke poništio gol zbog zaleđa. Ono isprva nije bilo dobro vidljivo i čitav svijet zbunila je odluka sudaca, ali je kasnije utvrđeno da je Torres, koji je u toj akciji igrao loptom, bio u malom zaleđu pa je gol opravdano poništen.

Sve je bilo čisto u 16. minuti. Enner Valencia dobio je odličnu loptu u prostor, zaobišao je Al Sheeba, ali ga je golman Katara srušio. Orsato je bez razmišljanja dosudio penal i pokazao Al Sheebu žuti karton, a Valencia je rutinski realizirao penal, piše Index.hr.

Ekvador je kontrolirao susret, a dotukao je domaćine u 31. minuti. Preciado je odlično ubacio s desne strane, lopta je došla do Valencije kojega nitko nije čuvao, a napadač Fenerbahčea je glavom krasno zabio u donji kut za velikih 2:0.

Katar bezopasan

Domaćini su bili potpuno bezopasni, nisu mogli spojiti tri dodavanja, ali su duboko u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena imali veliku šansu koju nisu iskoristili. Al Haydos je ubacio s desne strane, Ali je bio potpuno sam u skoku, ali je očajno reagirao i samo spustio loptu pokraj gola.

Ekvadorci su u nastavku susreta bez ikakvih problema kontrolirali susret. U 55. minuti Ibarra je dobio fantastičnu dubinsku loptu, riješio se jednog igrača Katara, ali je Al Sheeb odlično obranio njegov udarac. Do kraja susret tek su Afif i Muntari udarcima s velike udaljenosti probali, ali je Katar utakmicu završio bez udarca u okvir gola./HMS/