Connect with us

Košarka

Bender odigrao utakmicu karijere, Šarić zabio 24 koša

Dragan Bender bio je sinoć odigrao najbolju utakmicu u NBA, bio je najbolji strijelac Golden State Warriorsa koji su poraženi od LA Clippersa, dok je Dario Šarić isto tako odigrao odličnu utakmicu zabivši 24 koša u porazu svojih Phoenix Sunsa.

Bender je sa 23 koša (šut iz igre 8/12, trice 2/5) i sedam skokova te tri asistencije u 25 minuta na terenu odigrao utakmicu karijere u NBA, no to nije pomoglo njegovim Golden State Warriorsima od kojih su u San Franciscu sa 131-107 bolji bili LA Clippersi.

Gostujuću momčad predvodio je Kawhi Leonard sa također 23 koša, a Reggie Jackson je dodao 16. Ivica Zubac je u pobjedi Clippersa sudjelovao sa četiri koša (šut iz igre 1/2), uz 12 skokova i jedan blok u 20 minuta na terenu. To je sedma pobjeda Clippersa u zadnjih osam utakmica.

Phoenix Suns su u gostima poraženi kod Portland Trail Blazersa koji su slavili sa 121-105, a Dario Šarić je u 39 minuta na terenu zabio 24 koša (šut iz igre 9/16, trice 4/6), upisavši pritom 11 skokova, dvije asistencije i jedan blok. To je njegov deveti double-double ove sezone. Bolji od njega u redovima Phoenixa bio je Devin Booker koji je utakmicu završio sa 29 ubačaja i devet asistencija.

Portland je predvodio Damian Lillard sa 25 pogodaka i sedam asistencija, a Trevor Ariza je dodao 22 koša, od čega je pet trica. Mario Hezonja je za Portland odigrao 14 minuta pridodavši tome osam koševa uz stopostotan šut iz igre (3/3 iz igre, trice 2/2), četiri skoka i jednu ukradenu loptu.

San Antonio Spurs su sa 119-109 bili bolji od Dallas Mavericksa kojima nije pomogao ni sjajni Luka Dončić sa 38 koševa. Luka Šamanić nije ulazio u igru za Spurse koje je predvodio LaMarcus Aldridge sa 24 koša.

Chicago Bulls su kod kuće sa 108-103 nadigrali Cleveland Cavalierse, a Ante Žižić nije zaigrao za poraženu momčad.

Brooklyn Nets su sinoć prekinuli pobjednički niz LA Lakersa od četiri utakmice, savladavši ih na njihovom terenu sa 104-102.

Spencer Dinwiddie je sa 23 koša bio najbolji u redovima Netsa, a zabio je i pobjednički koš 28,8 sekundi prije kraja. LeBron James je predvodio Lakerse sa 29 koševa, 12 skokova i devet asistencija, dok je Anthony Davis ubacio 26 koševa.

Washington Wizards su kod kuće sa 122-115 pobijedili New York Knickse iako su u jednom trenutku gubili sa 18 razlike. Predvodio ih je Bradley Beal sa 40 koševa.

Boston Celtics su u Indianapolisu sa 114-111 bili bolji od Indiana Pacersa, a do pobjede su ih predvodili Jayson Tatum sa 30 i Gordon Hayward sa 27 poena.

Houston Rockets su sa 117-111 svladali gostujuće Minnesota Timberwolvese zahvaljujući Jamesu Hardenu koji je utakmicu završio sa 37 koševa i Russellu Westbrooku koji je dodao 27.

Orlando Magic su sa 120-115 pobijedili u gostima Memphis Grizzliese, a najzaslužniji za pobjedu je bio Terrence Ross sa 24 koša od čega je pet trica.