Connect with us

Rukomet

Vrhunska Hrvatska deklasirala Makedonce rezultatom 34:24

Hrvatska je večeras priredila fantastičnu predstavu protiv Makedonije. Kauboji su slavili 34-24 u prvoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva u Poljskoj.

Mirko Alilović Kiri Lazarovu obranio je čak pet lopti! Lazarov je ostao bez gola što je nevjerojatan podatak za takvu klasu od igrača. Sjajna najava za subotnji rukometni klasik protiv Francuza koji će biti odigran u 18 sati i 15 minuta.

Nakon 15 minuta Kauboji su vodili 10-5. Odlična obrana, brza tranzicija, a oduševii su Marino Marić i sjajni Igor Karačić koji je bio enigma za obranu Makedonaca.

Hrvatska je imala čak i sedam golova prednosti, ali malo opuštanje u zadnjim minutama i Makedonci su na odmor otišli s pristojna četiri gola zaostatka. Bilo je 17-13 za Hrvatsku. Alilović je imao sedam obrana, od toga pet puta Lazarovu koji je završio s nulom u prvih 30 minuta.

U drugom dijelu Kauboji su otišli na osam golova razlike, ali izbornik Željko Babić ni tada nije bio sretan.

– Nema olako! Prestatični ste. Pritisnite ih jače. Nema popuÅ¡tanja – vikao je Babić dok je Hrvatska imala 24-16.

Prošlo je gotovo 40 minuta, a Kiro Lazarov nije zabio niti jedan gol. Doista odlična igra Hrvatske. Manue Štrlek proglašen je igračem utakmice.

Izgleda da je ovakva Hrvatska spremna za svog vječnog rivala Francusku. tropolje.info