Connect with us

Nogomet

Remi Hrvatske i Engleske na praznoj Rujavici

U susretu 3. kola skupine D prve jakosne skupine Lige nacija Hrvatska i Engleska su na stadionu Rujevica u Rijeci igrali 0:0. Utakmica se igrala pred praznim tribinama zbog kazne Hrvatskoj izrečene zbog kukastog križa iscrtanog na travnjaku poljudskog stadionu prije tri godine, a sudio je Brych iz Njemačke.

Hrvatska i Engleska su u komornoj atmosferi na Rujevici odigrali prilično slabu utakmicu, poglavito u prvom poluvremenu tijekom kojega su se igrači, činilo se, privikavali na neobične uvjete na stadionu.

Nastavak je počeo mnogo živahnije, a nakon uvodnog pokušaja Perišića koji čiji je prizemni udarac s 20-ak metara u 49. minuti Pickford uspio odbiti.

Englezi su u razdoblju od 51. do 57. minute imali tri sjajne prigode za preuzimanje vodstva. Najprije je Kane udarcem glavom s pet metara nakon još jednog lijepog centaršuta Hendersona pogodio gredu, da bi Rashford u 55. i 57. minuti dvaput izbijao sam pred Livakovića, no mladi hrvatski vratar je oba puta uspio spasiti svoju mrežu.

Hrvatska je sredinom drugog poluvremena počela pokazivati više odlučnosti u igri prema naprijed, a to se prvenstveno odnosi na Antu Rebića koji je u nekoliko navrata bio opasan kao potencijalni strijelac ili asistent.

-Još to nije to, možemo mi puno bolje, pogotovo prema naprijed. Moramo u napadu biti hrabriji i odlučniji. Imali smo nekoliko šansi, ali mogli smo i primiti gol. Sve u svemu sam zadovoljan. Blok je bio puno bolji nego protiv Španjolskoj – rekao je izbornik za Novu TV odmah nakon utakmice.

Šef obrane Vatrenih, Dejan Lovren, zadovoljan je  remijem.

-Još je nekako to i bilo gledljivo s obzirom da nismo imali publiku, s gledateljima bi to bilo bolje i drugačiji bi rezultat završio. Dobar je i bod, imale su obje strane nekoliko prilika, a sve u svemu možemo biti zadovoljni. Zasad je dobro izgledalo, dosta igrača nedostaje i dosta igrača je prvi put s nama – poručio je Lovren.

Na polovici natjecanja u skupini D vodi Španjolska sa šest bodova, a Engleska i Hrvatska imaju po bod.

Hrvatska će za tri dana također u Rijeci odigrati prijateljsku utakmicu protiv Jordana, dok će sljedeća dva nastupa u Ligi nacija imati u studenome, 15. studenoga će u Zagrebu ugostiti Španjolsku, a 18. studenoga će gostovati kod Engleske u Londonu.

Sljedeću utakmicu u ovoj skupini igrat će Španjolska i Engleska u Sevilli u ponedjeljak.