Connect with us

Košarka

Poljska slavila protiv BiH na otvaranju Eurobasketa

U prvom susretu Grupe A Europskog prvenstva košarkaška reprezentacija BiH poražena je od Poljske rezultatom 68:64.

Bh. reprezentacija dobro je počela utakmicu vodstvom od 0:3, ali Poljaci uskoro preokreću, što se ponovilo još nekoliko puta u prvom poluvremenu.

Krajem prve četvrtine momčad Duška Ivanovića je imala prednost od 16:18, no u nastavku su igrali znatno lošije, što protivnik koristi i na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 40:30.

U trećoj četvrtini bh. košarkaši odlično i smanjujemo na pet poena zaostatka. U ovoj dionici odlično je igrao Stipanović, dok su ostali odrađivali odličan posao u odbrani.

Posljednjih deset minuta obje ekipe igrale su snažnu obranu te više od pet minuta nijedna ekipa nije pogodila.

Lošu seriju prekidaju Poljaci preko Gortata koji je precizan iz slobodnih bacanja. Uslijedila je dramatična završnica, 21 sekundu prije kraja imali smo tri poena zaostatka i napad, ali je Šutalo promašio za tri, nakon čega Poljaci ubacuju dva slobodna, a Šutalo u narednom napadu, konačno, pogađa tricu. BiH pravi faul, a Slaughter pogađa oba slobodna bacanja, prenosi Avaz.

Imao je Renfroe priliku da smanji iz slobodnih, ali promašio je oba puta. tropolje.info