Connect with us

Nogomet

Nogometaši Dinama pobjednici Hrvatskog nogometnog kupa

Nogometaši zagrebačkog Dinama pobjednici su Hrvatskog kupa nakon što su u finalnoj utakmici u Vinkovcima pobijedili splitski Hajduk s 1:0 (0:0).

Strijelac zgoditka koji je donio dvostruku krunu Dinamu bio je Mario Gavranović u 55. minuti.

Finale u Vinkovcima bilo je ravnopravno i borbeno, a pobjednika je presudila velika pogreška Hajdukova igrača Savvasa, koji je u 55. minuti doslovce poklonio loptu Gavranoviću, koji je svladao inače vrlo dobrog vratara Dantea Stipica.

-Mi smo htjeli osvojiti ovaj Kup nakon ove sezone koja je bila za klub dosta teška. Na kraju je Dinamo osvojio Kup i prvenstvo, dakle dvostruka kruna. Čestitao bi svim djelatnicima u klubu, svim navijačima, mojim igračima i mojim prethodnicima – rekao je Nenad Bjelica nakon osvajanja Kupa.

Dvoboj su obilježili i neredi navijača, Torcida je bacala baklje i sukobila se s policjom, dok su na drugoj strani BBB trgali stolice. Prije same utakmice u Vinkovcima nije bilo izgreda, navijači obje momčadi su u lijepom i prijateljskom ozračju stigli na stadion.

Dinamu je to 15. naslov u Kupu, dok su Splićani ostali na šest osvojenih trofeja. Hajduk i Dinamo su po sedmi puta igrali za trofej Kupa, ali prvi put nakon čak devet godina. Splićani su slavili u prva tri, a Zagrepčani u zadnja četiri finala.