Connect with us

Nogomet

Hercegovački derbi završen bez pobjednika

Hercegovački derbi u 9. kolu Premijer lige BiH odigrali su u Mostaru aktualni prvak Zrinjski i ekipa Širokog Brijega, a na kraju ovaj susret nije ponudio naročito lijep nogomet i susret je završen bez pobjednika (0:0).

Prvu je propustio Babić u 18. minuti. Izašao je sam pred Brkića, ali loše šutira i golman domaćih sjajno brani. Već u narednom napadu nova velika šansa. Eliomar je uposlio Bagarića, ovaj šutira glavom, a Brkić je ponovo sjajan.

Potom je uslijedio period mirne igre. Dvadeset minuta nismo vidjeli previše sa obje strane, a tišinu je prekinuo sjajni Bagarić odličnim pokušajem glavom, ali ovog puta loptu sa gol-linije vadi Jakovljević.

Sve što je Zrinjski napravio u prvih 45 minuta je pokušaj Barišića u finišu prvog dijela, ali njegov udarac je bio neprecizan i na odmor se otišlo bez golova.

Široki je prvi prijetio i u nastavku. U 49. minuti Begonja je u odličnoj situaciji za postizanje gola, ali je promašio veliku priliku da svom timu donese vodstvo.

Plemići su imali terensku inicijativu, ali završnica im je bila veoma skromna. Pokušao je Blaž Slišković napraviti nešto sa određenim izmjenama.

Međutim, nije se do kraja ovog meča moglo vidjeti previše. Igra Širokog je za razliku od prethodnih utakmica bila mnogo bolja, zatvorilo je tim sa Pecare sve prilaze golu i na kraju je ovaj meč završen bez golova.

Premijer liga BiH, 9. kolo:

ZRINJSKI: Brkić, Galić, Barišić, Čirjak, Bekrić, Stojkić, Todorović, Perišić, Jakovljević, Filipović, Bilbija.

ŠIROKI: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, Ćorić, Čabraja, Babić, Eliomar, Kovačić, Bagarić, Marković.