Connect with us

Rukomet

Francuzi na krilima publike poslali Sloveniju u borbu za broncu

Domaćin 25. Svjetskog rukometnog prvenstva borit će se u nedjelju za još jednu zlatnu medalju. Posljednja na francuskom putu do najvažnijeg susreta natjecanja stajala je Slovenija koja će svoju medalju tražiti u utakmici za treće mjesto nakon večerašnjeg 25:31 poraza.

Nakon teške utakmice sa Švedskom francuska reprezentacija svojim je navijačima priuštila lakših 60 minuta i približila se na korak do cilja, piše Sportnet. Da je klasa ispred sastava Veselina Vujovića demonstrirala je kroz čitav susret.

Iako domaći rukometaši do odlaska na odmor nisu osigurali sigurniju prednost od +3 tih prvih pola sata igre držali su lakše pod kontrolom u odnosu na susret četvrtine finala. Kroz čitavo prvo poluvrijeme izabranici Didiera Dinarta čuvali su prednost na svojoj strani, za onu najveću, pet razlike, poentirao je Mahe u 26. minuti.

I jedan i drugi sastav imao je preko nekoliko nepreciznih dodavanja u završnici akcija, kao i izgubljenih lopti, a i vratari oba sastava bili su na podjednakoj razini. Vincent Gerard (6) pročitao je jedan šut više u odnosu na Matevža Skoka.

Jača strana i francuske i slovenske vrste u tom prvom dijelu bila je obrana; šuteri s obje strane nisu imali mnogo prilika za lake pogotke, a listu strijelaca na odmoru predvodio je Jure Dolenec s pet zgoditaka.

S početkom nastavka Sloveniji je stigla prilika da stigne na korak do egala, no kao i nekoliko puta tijekom prvih 30 minuta na francusku su pogrešku odgovorili svojom.

Na nesreću slovenske, a zadovoljstvo domaće vrste, umjesto povratka potpune neizvjesnosti Gerard je spojio dvije obrane, Remili dva pogotka i semafor je ponovno pokazivao +4 za domaćina.

Devet idućih minuta trajala je igra pogodak za pogodak; u 12. minuti
drugog dijela Luc Abalo zabija za 23:18, a kada nekoliko trenutaka kasnije Bezjak pogađa okvir gola preko trećeg zgoditka Remilija stiže rješenje susreta. A tek se ulazilo u posljednju četvrtinu dvoboja.

Tih šest razlike alarmiralo je slovensku klupu, no susret je već ozbiljno ušao u onu fazu kada ga Francuska rutinirano privodi kraju.
Toliko puta viđeno strpljivo građenje prednosti, odlazak na pristojnu razliku i mirno dovršavanje priče uz ne preveliku potrošnju energije.