Connect with us

BiH u EU

Zubac odigrao jednu od najboljih utakmica u karijeru u pobjedi protiv Dallasa

– Los Angeles Clippersi, Oklahoma City Thunder, Milwaukee Bucks i Boston Celtics su sinoć upisali prve pobjede na početku NBA doigravanja.

Los Angeles Clippersi Ivice Zubca su sa 109-97 kod kuće nadigrali Dallas Maverickse u prvoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije.

Hrvatski košarkaš je odigrao sjajnih 33:29 minuta, upisavši rekord karijere s 20 koševa (šut iz igre 10/17), 15 skokova te po jednom asistencijom, ukradenom loptom i blokadom.

James Harden ubacio je 28 koševa, Paul George 22, a Terance Mann i Russell Westbrook po 13 svaki za Clipperse.

Luka Dončić je predvodio Dallas s 33 koša i 13 skokova, a Kyrie Irving dodao je 31.

Los Angeles je odigrao odličnu obranu od samog početka, ograničivši Maverickse na samo osam poena u drugoj četvrtini i 30 u prvom poluvremenu.

Oklahoma City je u prvoj utakmici serije prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije kod kuće s 94-92 svladala New Orleans Pelicanse.

Shai Gilgeous-Alexander zabio je 28 koševa za Oklahomu, a bio je ključni igrač u zadnjoj četvrtini kada je Thunder bio nešto više od pet minuta bez pogodaka iz igre i kada su Pelicansi poveli 90-88. Tada je Gilgeous-Alexander preokrenuo rezultat. Najprije je zabio za izjednačenje minutu i pol prije kraja, a onda je iznudio prekršaj i doveo Thunder na 93-90 32,5 sekundi prije kraja.

Pelicansi, koji su 14 sekundi do kraja gubili 94-92, imali su priliku za izjednačenje ili vodstvo, ali Cason Wallace je spriječio CJ McColluma u šutu. McCollum je promašio šut za pobjedu 1,3 sekunde prije kraja.

Trey Murphy III predvodio je New Orleans s 21 poenom, McCollum je dodao 20, a Jonas Valanciunas 13 poena i 20 skokova. Jalen Williams dodao je 19 poena za Oklahoma City.

Na Istoku su Milwaukee Bucks i Boston Celticsi poveli u seriji s 1-0. Milwaukee je sa 109-94 svladao Indiana Pacerse.

Damian Lillard postigao je svih svojih 35 poena u prvom poluvremenu za Milwaukee. Khris Middleton je skupio 23 poena, 15 u drugom poluvremenu, za Buckse, koji će u utorak navečer ugostiti drugu utakmicu.

Pascal Siakam zabilježio je 36 poena i 13 skokova za Pacerse, koji su promašili svojih prvih 14 pokušaja za tricu. Myles Turner je dodao 17 ubačaja i osam skokova.

Prvi nositelji Boston Celtics su sa 114-94 bili bolji od Miami Heata, a Jayson Tatum ih je predvodio do prve pobjede u seriji doigravanja Istočne konferencije s 23 koša, 10 skokova i 10 asistencija.

Druga utakmica u seriji igra se u srijedu u Bostonu.

Derrick White dodao je 20 poena za Celticse. Kod Miamija je sa 24 ubačaja najbolji bio Bam Adebayo, dok je Delon Wright dodao 17./Hina/HMS/