Connect with us

Nogomet

Zbog administrativne pogreške, Real izbačen iz kupa kralja

Real Madirid izbačen je iz kupa kralja. Kraljevski klub kažnjen je zbog administrativne pogreške.

Naime, Kraljevski klub izbačen je iz Kupa jer je u srijedu u utakmici u Cadizu nastupio napadač Denis Čerišev koji zbog skupljenih žutih kartona nije smio igrati, odlučeno je u petak na sastanku Odbora za natjecanje Španjolskoga nogometnog saveza.

Sudac Francisco Rubio, nadležan za slučaj, odbacio je argument Real Madrida prema kojem Čerišev nije bio osobno obaviješten o nemogućnosti igranja u prvoj utakmici 1/16 finala kupa. Odluka je donesena u madridskom predgrađu Las Rosas, gdje se nalazi i sportski kamp španjolske reprezentacije. Iako je bila najavljena za 14 sati presuda je postala službena tek u 16.15.

Predsjednik Real Madrida Florentino Perez u četvrtak je rekao da će u slučaju diskvalifikacije klub uložiti žalbu. Trećeligaš Cadiz plasirao se u osminu finala premda je u prvoj utakmici poražen s 1:3.

Čerišev je lani bio posuđen Villarrealu te mu je sudac u osmini finala kupa, a zatim i u četvrtfinalu pokazao žuti karton. U uzvratnoj utakmici polufinala kupa protiv Barcelone napravio je prekršaj na napadaču Luisu Suárezu što mu je bio ukupno treći žuti karton u natjecanju te je morao propustiti iduću utakmicu. Kako je Villarreal tada ispao kazna mu je prenesena u ovu sezonu u kojoj ga je madridska momčad vratila u svoje redove a u srijedu poslala na teren u prvoj ovogodišnjoj utakmici kupa. Zabio je vodeći gol za Real Madridu u 3. minuti, a trener Rafael Benítez ga je izvadio iz igre na početku drugog poluvremena kada se proširila vijest da nije smio nastupiti. Benitez, ali i direktor kluba Emilio Butragueo, tvrdili su da nisu dobili informaciju o zabrani.

U četvrtak navečer je predsjednik Reala sazvao je izvanrednu konferenciju na kojoj je poručio kako se prema pravilniku kazna ne može izvršiti ako prethodno igrač nije osobno bio obaviješten o zabrani nastupa.

Taj isti dan je na internetskoj stranici Real Madrida osvanula izjava Čeriševa u kojoj kaže da ga Villarreal nije obavijestio da nema pravo nastupa. Perez je uz to dodao i da Real Madrid nije bio obaviješten ni od strane Čeriševa, ni Villarreala, ni Španjolskoga nogometnog saveza.

Predsjednik Villarreala Fernando Roig izjavio kako oni nemaju nikakvu odgovornost ni obvezu u ovom slučaju.

Mi smo fokusirani na našu momčad, a ne na tužbe ekipe i igrače. Primili smo obavijest saveza da je jedan naš igrač kažnjen, to je bio Tomas Pina, i on nije bio u momčadi za utakmicu u kupu. No dalje od toga mi nemamo više nikakvu obvezu.

Bivši sudac Emilio Rosanes tvrdio je da je upozorio Real Madrid da Čerišev nema pravo nastupa u utakmici.

Ovakvo što nam se nikada nije dogodilo. Uvijek smo bivali obaviješteni u sličnim situacijama kada neki igrač ne bi imao pravo nastupa, naglasio je Perez.

Rafaelu Benítezu, koji se našao na udaru žestokih kritika nakon 0:4 poraza od Barcelone, ovo nije bila prva greška s uvođenjem igrača bez prava nastupa. Naime, poput Valdana i on je 2001. kao trener Valencije poslao na teren dodatnog stranca i to u 91. minuti. Kada je u igri već imao Srbina Miroslava Đukića te Argentince Pabla Aimara i Roberta Ayalu on je u posljednje dvije minute uveo i Rumunja Denisa Serbana. Valencija je zbog toga bila izbačena iz kupa premda je na gostovanju pobijedila niželigaša Noveldu s 1:0. Klub je tada dao otkaz svom delegatu Juan Cruz Solu.

Predsjednim Perez je u posljednjih deset dana i drugi put stao u obranu Beníteza.

-Imamo fantastičnog trenera i trebamo ga pustiti da radi, poručio je Perez.