Connect with us

Nogomet

Široki Brijeg ‘odnio’ bodove sa Grbavice

Nogometaši Željezničara su u derbi susretu 19. kola Premijer lige BiH danas na Grbavici poraženi od Širokog Brijega sa 2:3 (1:2).

”Plavi” s Grbavice još jednom su razočarali svoje navijače i upisali peti uzastopni poraz, dok je Široki Brijeg pobjedom preskočio na ljestvici današnjeg rivala i prezimiti će na trećoj poziciji prvenstvene ljestvice.

Već u drugoj minuti gosti su poveli. Loptu je s lijeve strane ubacio Begonja, a na drugoj stativi volej udarcem gol postiže Marić.

Nakon primljenog pogotka Željezničar je krenuo ofenzivnije, a u devetoj minuti imao je dobru priliku preko Jazvića, koji iskosa iz odlične situacije šutira u Bilobrka. Gosti su uzvratili preko Eliomar u 16. minuti koji šutira s vrha kaznenog prostora, a golman Željezničara Kjosevski sjajno brani.

U 19. minuti je Željezničar je došao do izjednačenja. Veselinović je ubacio s desne strane, Bilobrk odbio, a Hajdarević natrčao na loptu i pogodio za svoj prvjenac.

No, radost domaćih navijača nije dugo trajala, s obzirom na to da je u 28. minuti Široki Brijeg ponovo došao u vodstvo, a strijelac nakon kontranapada bio je Begonja.

Do kraja poluvremena Željezničar je imao nekoliko prilika preko Veselinovića, Ramovića, dok su i gosti prijetili preko Bagarića i Begonja, ali se rezultat nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme počelo je pogotkom Željezničara. Ramović je u 49. minuti sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a Jazvić pogodio mrežu gostiju za novo izjednačenje.

U nastavku je Željezničar dva puta imao priliku da dođe u vodstvo, preko Jazvića, a kasnije i Krpića, ali bez realizacije.

U 85. minuti sudac je dosudio jedanaesterac za Široki Brijeg, a siguran realizator bio je Eliomar za veliku pobjedu svoje ekipe.

Nakon ovog susreta slijedi prvenstvena pauza.