Connect with us

Nogomet

Rusija nadigrala Egipat i praktički osigurala osminu finala

U dvoboju 2. kola A skupine ruski nogometaši su u utorak u Sankt Peterburgu pobijedili Egipat 3:1 (0:0) i praktički osigurali osminu finala, a Egipćanima nije pomogao ni nedovoljno oporavljeni Mohamed Salah, koji je igrao od prve minute.

Domaćini SP-a stigli su do druge pobjede na prvenstvu postigavši tri gola u razmaku od 15 minuta u drugom poluvremenu. Rusi imaju 6 bodova i gol-razliku 8-1 te ih samo nevjerojatni ishodi preostalih utakmica mogu ostaviti bez jednog od prva dva mjesta u skupini. U srijedu u ovoj skupini igraju Saudijska Arabija i Urugvaj.

Okuraženi visokom pobjedom od 5:0 protiv Saudijske Arabije na startu prvenstva Rusi su na početku susreta stvorili jaki pritisak i u 6. minuti dva puta zaprijetili. Najprije je glavom pokušao stoper Ignašević, čiji je udarac obranio golman El Shenawy, a potom je Golovin pucao s 18 metara, ali neprecizno.

Početne napade Egipćani su uspješno obranili, a potom je uspostavljena i ravnoteža na terenu. Ruskim vratima prvi je u 16. minuti zaprijetio Trezeguet, koji sa 15 metara iskosa pokušava plasiranom loptom, ali ona odlazi pored gola. U 42. minuti ukazao se i napadač Liverpoola Mohamed Salah, koji zbog ozljede u finalu Lige prvaka nije igrao u porazu od Urugvaja (0:1). Salah je primio loptu na rubu kaznenog prostora, te je opalio iz okreta, ali trunku neprecizno.

U 47. minuti Rusija je povela “iz ničega”. Zobnin je s 20 metara traljavo pucao, a egipatski kapetan branič Ahmed Fathi katastrofalno reagira i šalje loptu u svoju mrežu.

Egipćani su nakon primljenog gola jurnuli prema ruskom golu i u 56. minuti Salah se našao u prilici. Pucao je s osam metara, ali ruski branič Fernandes odbija u korner.

Ubrzo nakon toga Rusi su riješili pitanje pobjednika, postigavši dva gola u razmaku od tri minute. Lijepu akciju u 59. minuti okrunio je Denis Čerišev, kojemu je to treći gol na prvenstvu. A u 62. minuti stoper Kutepov je sa svoje polovice igrališta poslao dugu loptu prema kaznenom prostoru protivnika koju je odlično uštopao centarfor Artem Dzjuba i potom zabio za 3:0.

Do kraja susreta pao je još jedan gol. Utješni pogodak za Egipćane zabio je Mohamed Salah u 73. minuti iz penala koji je sam izborio