Connect with us

Košarka

Razigrani Široki razbio Igokeu

Košarkaši Širokog pobijedili su Igokeu 76:63 u posljednjem susretu 4. kola domaćeg prvenstva.

Ono što je tražio od svojih igrača – agresivnost – trener Širokog je i dobio. Vlašićevi igrači su cijelo vrijeme vodili, a kada su se jednom odvojili na dvocifrenu prednost više je nisu ispuštali.

S druge strane trener Igokee Dragan Bajić nije imao odgovor na vanjsku igru domaćih i već spomenutu agresivnost. Široki je skoro iz svih pozicija pogađao mrežicu gostiju.

Igokea je bolje otvorila drugo poluvrijeme. Već su nakon pet minuta dali duplo više poena nego u cijeloj drugoj četvrtini, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti raspoloženog domaćina koji je u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom 60:42.

Problema nije bilo ni u posljednjoj četvrtini u kojoj je Široki samo potvrdio svoju dominaciju u ovoj utakmici i zasluženo slavio.

Najbolji u redovima Širokog bio je Mateo Čolak sa 16 poena, dok se kod Igokee istaknuo Nemanja Nikolić sa 15 poena.