Connect with us

Sinovi povijesti

HRVATSKA U FINALU SP Vatreni rasturili nadmene Engleze (2:1), u 124 minute igre

Nakon 120 minuta igre Hrvatska je izborila finale Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, pobjedom nad Engleskom 2:1., javlja Hrvatski Medijski Servis.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1. Igrali su se produžetci. Hrvatska je na kraju slavila pobjedu. Nakon gola Trippiera iz slobodnog udarca u 5 minuti, Engleska je povela s 1:0.Izjednačio je Perišić u 68. minuti, fantastičnim golom. A onda je Mario Mandžukić sjajnim pogotkom u 109.Slikovni rezultat za rusija 2018 minuti poslao Engleze kući, a Hrvatsku odveo u povijest. Hrvatska je prvi put u povjesti u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva gdje će se za titulu svjetskog prvaka boriti s Francuzima.

Hrvatska je cijelo drugo poluvrijeme u svakom pogledu nadigrala Englesku, kao i u produžetcima.

Sjećate se onog vica kad Englez kaže Francuzu da večeras igraju protiv Hrvata, a on njemu: Kakva slučajnost, pa i mi u nedjelju igramo protiv Hrvata. Izgleda da to nije bio vic, već proročanstvo.

TIJEK UTAKMICE:
——————-
124′ minuta sudac svira kraj utakmice. Hrvatska je u finalu SP
118′ – Badelj u igri umjesto Modrića

115′ – umjesto Mandžukića ulazi Ćorluka

109′ – Mandžukić!!!! Hrvatska vodi 2:1!!!!!Nakon pogreške engleske obrane Perišić je prebacio za Mandžu, koji s pet metara probija Pickforda!!!

105+2′ – gotov je prvi produžetak

104′ – ozlijedio se Mandžukić prilikom sjajne intervencije Pickforda u stopostotnoj šansi koju mu je centaršutom priredio Perišić.

99′ – Vrsaljko glavom na crti zaustavlja loptu Stonesa na putu prema mreži nakon kornera!!!

94′ – Strinić ima problema s grčevima, ulazi Pivarić

91′ – počeo je prvi produžetak

90+3′ – nakon dominacije Vatrenih u drugom poluvremenu idemo u produžetke!

83′ – Mandžukićeva šansa iz okreta!

72′ – Perišić pogađa vratnicu!!!

68′ – Perišić izjednačava!!”!!
65′ – Perišić dolazi do lopte na rubu šesnaeterca, oštar udarac, ali lopta u bloku

60′ – Rakitić pokušava isprve s ruba šesnaesterca

50′ -na početku nastavka Hrvatska ima terensku dominaciju

45+1′ – ništa nakon slobodnog udarca Modrića, Hrvati traže od suca kazneni udarac zbog povlačenja, no on ni ne pomišlja pogledati na video snimku.

45′ – Rakitić sad ulazi u šesnaesterac, ali spetljao se

43′ – Vrsaljko oprobava udarac iz daljine, ali neprecizan je
35′ – prilika Dele Alija!

31′ -sad napokon i šansa Hrvatske

30′ – Harry Kane izašao je sam pred Subašića, on brani, a onda je prvi engleski strijelac pogodio vratnicu s pola metra

22′ – Pogreška Subašića i Strinića, Englezi uzimaju loptu, srećom Kane je u zaleđu, a i promašio je gol.

19′ – Perišić tuče iz daljine, čini se da je Walker petom preusmjerio loptu izvan okvira gola, no sudac Cakir daje loptu Englezima. Bio je to prvi ozbiljniji pokušaj Hrvatske.

5′ -gol Trippiera iz slobodnog udarca!!! Engleska vodi 1:0!

4′ – Modrić je sapleo Del Allija, Englezi imaju slobodan udarac s 19 metara
1′ – počela je utakmica!