Connect with us

Nogomet

Genijalni Coutinho pokorio Old Trafford i odveo Liverpool u četvrtfinale

Liverpool je u uzvratnoj utakmici Europa lige na Old Traffordu odigrao 1:1 protiv Uniteda i s ukupnih 3:1 plasirao se u četvrtfinale tog natjecanja, piše Index.

Premda ni United ni Liverpool nisu više u vrhu engleskog, a pogotovo ne europskog nogometa, večerašnji dvoboj bio je izuzetno zanimljiv, dinamičan, sadržajan, prepun sjajnih prilika, a šlag na tortu sjajnoj utakmici dao je maestralni Philippe Coutinho, koji je još jednom pokazao da je svjetska klasa.

Obje momčadi su vrlo oprezno krenule u utakmicu, a prvu opasnost vidjeli smo u 15. minuti nakon što su nespretno reagirali i Lallana i Lovren, ali solidnu priliku upropastio je Mata, koji je loše dodao Martialu.

United je tražio brzi gol i nakon početnog ispitivanja snaga bio je odlučnija momčad.
U 19. minuti Lingard je ostao nečuvan u kaznenom prostoru dobro pucao glavom, ali sjajno je reagirao Mignolet. Pritisak domaćina se nastavio i samo minutu poslije Mata je u fantastičnoj prilici, no jako loše reagira i sa sedam metara šutira pokraj vrata.

Liverpool se malo trgnuo i najbolju priliku je imao kad je Coutinho fenomenalno tukao s vrha šesnaesterca, ali David De Gea nastavlja tamo gdje je stao u Liverpoolu, kad je bio daleko najbolji igrač Uniteda. Španjolac fantastično brani udarac koji je išao uz samu vratnicu.

Obrana Liverpoola i večeras je bila klimava, a posebno je plivao Clyne kojeg je raspoloženi Martial doslovce mrcvario.

U 31. minuti Francuz prodaje lažnjak braniču Redsa, ovaj ga ruši, a sudac Milorad Mažić bez imalo oklijevanja pokazuje na bijelu točku. Sam Martial je izveo najstrožu kaznu i United je zasluženo poveo.

Samo četiri minute kasnije gosti su dobili slobodan udarac na desnoj strani uz rub šesnaesterca, pucao je Sturridge , ali greda je zaustavila njegov udarac. Liverpool je nastavio s pritiskom i nevjerojatno je što je u 41 minuti promašio kapetan Henderson. Nakon sjajne akcije ostao je sam na sedam, osam metara, no pucao je jako loše preko vrata.

I onda trenutak nogometne magije. Igrala se posljednja minuta prvog poluvremena kad je Coutinho primio jednu loptu na lijevoj stranu, skroz uz aut liniju. Brazilac je krenuo prema golu, pritom ”slomivši kičmu” Vareli, a onda kad je izašao pred De Geu, gotovo iz mrtvog kuta samo ga je lagano prebacio. Bio je to majstorski pogodak genijalnog Brazilca.

United je u nastavku krenuo na sve ili ništa. Domaći su imali nekoliko jako dobrih prigoda, međutim, do gola nisu mogli, a uglavnom je u promašajima prednjačio Fellaini.

Potez utakmice Coutinho je napravio u 64. minuti. Uzeo je jednu loptu na centru i onda je krenuo u nezadrživ slalom. Redom su jedan po jedan padali igrači Uniteda, da bi Brazilac odlično proigrao Sturridgea, koji iz odlične situacije puca neprecizno i previsoko.

Već je tada bilo jasno da je utakmica, odnosno pitanje prolaska u četvrtfinale riješeno. Navijači Uniteda su razočarano napuštali Old Trafford desetak minuta prije kraja, a da nije bilo na vratima Davida De Gee, Liverpool je mogao na koncu i pobijediti.