Connect with us

Košarka

Drama u Mejdanu završena pobjedom košarkaša Širokog

U susretu 9. kola Lige za prvaka, večeras su u tuzlanskom Mejdanu košarkaši OKK Slobode poraženi u susretu sa Širokim rezultatom 76:82 (24:17, 12:20, 18:15, 22:30).

Domaći igrači dobro su otvorili prvu dionicu utakmice, riješili su je u svoju korist 24:17, ali su Širokobriježani u drugoj uzvratili punom mjerom. U 18. minuti su izjednačili na 33:33 pogotkom Gorana Filipovića, da bi na poluvremenu stekli minimalnu prednost od 36:37.

U trećoj četvrtini vodila se velika borba, a igrači OKK Slobode vodili su većim dijelom, najviše u 24. minuti, kada su pogotkom Obrada Tomića poveli 46:39.

No, lider prvenstva nije dopuštao da se Tuzlaci previše razigraju, smanjili su prednost na samo dva poena i u posljednju dionicu ušlo se rezultatom 54:52.

Do 37. minute igralo se,uglavnom, koš za koš, a ekipe su se smjenjivale u minimalnom vodstvu. U 37. minuti kod rezultata 66:66, gosti trojkom Derrika Stevena, te poenima Markusa Lončara i Gorana Filipovića prave seriju 0-7 i privode utakmicu u svoju korist.

Tako su sva četiri ovosezonska susreta Tuzlaka i Širokog pripala aktuelnom lideru prvenstva.

Najefikasniji u redovima OKK Slobode bili su Gregg Thondique sa 17 i Zlatko Jovanović sa 16 poena.

U ekipi Širokog Ivan Karačić je ubacio 21, Derrik Steven 16, a Josip Batinić 12 poena