Connect with us

Ostali sportovi

Čilić se plasirao u osminu finala US Opena!

Hrvatski tenisač i osvajač naslova iz 2014. godine, Marin Čilić, plasirao se u osminu finala US Opena.

Sedmi tenisač svijeta je u pet setova svladao 19-godišnjeg Alexa De Minaura sa 4-6, 3-6, 6-3, 6-4, 7-5, nakon što se ‘vratio iz mrtvih’ i zaostatka od 2-0 u setovima.

Čilić je već na prvom Australčevom servisu stvorio break prednosti, da bi ga ekspresno vratio. Pri rezultatu 3-3, De Minaur ponovno ‘breaka’ 29-godišnjeg Hrvata i uspijeva sačuvati prednost do kraja prvog seta zaključivši ga sa 6-4, prenosi Germanijak.

U drugom setu Marin je izgubio čak tri svoja servisa, što je dovoljan pokazatelj koliko ga danas njegovo najjače oružje nije služilo. Bio je na 59% osvojenih poena na prvom servisu u prva dva seta.

U trećem Marin ipak uspijeva sačuvati svoj servis te pri rezultatu 1-1 uzima De Minaurov. Imao je Australac break priliku već u sljedećem gemu, ali Čilić je zaustavio njegov pokušaj te mu još jednom oduzevši servis došao do prvog seta u svoju korist sa 6-3.

Četvrti set bio je najizjednačeniji gdje se igralo ‘gem za gem’, a obojica su više-manje bili sigurni na svom servisu, osim kada je Čilić stvorio čak 5 break lopti kod rezultata 4-4. De Minaur je obranio sve Marinove nalete, ali kasnije nije mogao to ponoviti. Na drugu break loptu kod rezultata 5-4, Marin je oduzeo i servis i set mladom Australcu.

Činilo se da Marin ima ‘momentum’ i očekivao se potpuni pad 45. igrača svijeta. Međutim, Marin gubi servis kod 1-1, ali ekspresno ga vraća osvojivši potom četiri gema zaredom. Servirao je potom Međugorac za meč, ali De Minaur se vraća novim breakom.

Ipak, Marin je smogao snage uzeti sljedeći gem, a potom i oduzeti servis Australcu pri drugom pokušaju za 7-5 i potpuni preokret.

Čilić će u osmini finala posljednjeg Grand Slam turnira sezone igrati protiv Belgijca Davida Goffina.