Connect with us

Košarka

ABA 2 LIGA Borbeni Široki nadigrao Rogašku za prvu pobjedu

Bh. prvak Široki došao do pobjede u 2. kolu ABA 2 na gostovanju u Sloveniji kod Rogaške rezultatom 79:74.

Prvu dionicu Široki otvara dobro 24:15. Rogaška se vraća u drugom periodu i na odmor odlazi vodstvom 40:37.

Domaćin u nastavku kontorlira igru, te u posljednju četvrtinu ulazi sa rezultatom 62:55. Široki se izuzetno borbenom igrom u samoj završnici dolazi do vodstva 71:69. Do samog kraja Široki uspjeva napraviti potpuni preokret i doći do pobjede.

Najefikasniji kod bh.prvaka bio je Filipović sa 18, M. Drežnjak 15, D. Drežnjak 11, Kraljević 10 poena.

Kod Rogaške najbolji je bio bivši igrač Zrinjskog Miličević sa 19 poena.

Krunoslav Krajnović trener prvaka BiH ekipe Širokog nakon pobjede u Rogaškoj Slatini je istakao:

“Odigrali smo bolje i pametnije nego u prvom kolu u Domžalama. Uspjeli smo se vratiti nakon što smo srljali u napadu i igrali slabu obranu. Rogaška nije imala odgovor na našu igru i zasluženo smo došli do pobjede”, izjavio je Krjanović, prenosi Bhbasket.