Connect with us

Košarka

23 poena i 9 skokova Darija Šarića u porazu Philadelphie

Odličan niz Philadelphia 76ersa od 17 pobjeda u NBA ligi zaustavljen je od Miami Heata koji su noćas slavili sa 113:103.

Odličan u redovima Sixersa bio je Dario Šarić koji je u 36. minuta upisao s 23 poena, 9 skokova 3 asistencije i 4 ukradene lopte. Bolji od njega na terenu je bio samo Ben Simmons s 24 poena, ali sve to sinoć nije bilo dovoljno da se zaustavio Miami.

Momčad iz Floride predvodili su Dwyane Wade s 28 poena i Goran Dragić s 20 poena, a ovom pobjedom u drugoj utakmici prvog kruga doigravanja poravnali su rezultat na 1-1.

Philadelphia je odlično krenula u utakmicu i nakon prvih deset minuta imala sedam koševa prednosti. No, u drugoj četvrtini Miami je napravio 34-13 što je bila prednost koju Sixersi nisu uspjeli stići.

Sixersi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 16 koševa da bi došli na samo dva koša pred kraj zadnje četvrtine. No Wade je tada pogodio dva koša i Miami se odvojio. Treća utakmica se igra u četvrtak u Miamiju.

U drugoj utakmici igranoj sinoć u NBA, Golden State Warriors su povećali prednost na 2-0 u seriji na četiri pobjede nakon što su sinoć u drugoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije sa 116:101 kod kuće svladali San Antonio Spurse.

Nakon što su na poluvremenu gubili šest koševa, Golden State je u trećoj i u zadnjoj četvrtini nadigrao San Antonio.

Kevin Durant je bio najbolji kod Warriorsa sa 32 koša i šest skokova, dok je Klay Thompson ubacio 31 koš, od čega je pet trica, uz pet asistencija. LaMarcus Aldridge je predvodio Spurse sa 34 koša i 12 skokova. Treća utakmica se igra u srijedu u San Antoniu.