Connect with us

Nogomet

Real Madrid nakon jedanaesteraca došao do 11. titule prvaka Europe

Za Real je u 15. minuti pogodio Sergio Ramos, Atleticu je izjednačenje donio Yannick Ferreira-Carrasco (79), dok je u 48. minuti napadač Atletica Antoine Griezmann promašio kazneni udarac.

Milanski finale ponudio je veliku bitku dvaju madridskih klubova u kojem nije bilo pobjednika nakon 120 minuta, a u raspucavanju jedanaesteraca je spretniji i sretniji bio Real.

Tragičar penala bio je branič Atletica Juanfran koji je pogodio vratnicu i jedini promaÅ¡io s “bijele-točke”, a pogodak za 11. krunu “Kraljevskom klubu” zabio je na ovoj utakmici neprepoznatljivi Cristiano Ronaldo.

Atletico je u svom trećem europskom finalu ostao bez premijernog naslova, a izgubili su u od Reala i u finalu Lige prvaka prije dvije godine, tada u produžetku (4:1). Luka Modrić je odigrao odlično cijeli dvoboj, dok Mateo Kovačić nije bio u zapisniku za Real.

Dvoboj je počeo velikom prilikom Reala u 6. minuti kada je ubačaj Balea s desne strane došao do Casemira koji u naletu s tri metra pogađa slovenskog vratara Oblaka. Oblak ipak nije mogao spriječiti sličnu gužvu u petercu u 15. minuti kada nakon ubačaja Kroosa Bale glavom prenosi loptu na koju Ramos stiže prije vratara i vršcima kopačke pogađa za vodstvo Reala. Kapetan Reala Ramos je bio strijelac i u finalu prije dvije godine protiv Atletica. Momčad Diega Simeonea nije prvom dijelu uspijevala doći svoje agresivne igre, pa je ostala skoro bez ikakve prilike, a Real je od vodećeg pogotka zaigrao puno opreznije.

Ramos za 1:0 Reala

Na samom začetku drugog dijela Simeone je uveo joÅ¡ jednog napadača – Belgijca Carrasca, a već u 64. minuti engleski sudac je dosudio kazneni udarac za Atletico nakon kontakta Pepa i Torresa u kaznenom prostoru Reala. Kazneni udarac je svom snagom izveo Francuz Griezzman i pogodio gredu.
Neiskorišteni kazneni udarac za Atletico

U 52. minuti teže se ozlijedio braniča Reala Carvajal, a dvije minute poslije stoper Atletica Savić iz blizine nogom promaÅ¡uje cijela vrata. U 59. minuti i Saul Niguez je zamalo neprecizan, a u 70. minuti Modrić sjajnom loptom upoÅ¡ljava Benzemu koji kreće sam prema vratima Atletica, ali Oblak brani njegov Å¡ut. Modrić je u 78. minuti namjestio Å¡ansu i Ronaldu, ali je neprepoznatljivi Portugalac pucao mlako u Oblaka. Pola minute poslije nova gužva u kaznenom prostoru Atletica, Bale prolazi i vratara, ali je njegov Å¡ut prema vratima blokiran. Te tri neiskoriÅ¡tene prilike Realu su se osvetile u 79. minuti kada je Atletico izjednačio. Juanfran je s desne strane uputio prizemnu loptu u peterac, na koju natrčava “joker s klupe” Carrasco i lako pogaÄ‘a za 1:1. U posljednjih desetak minuta obje su momčadi igrale bez rizika i finale je, kao i prije dvije godine, otiÅ¡lo u produžetak s rezultatom 1:1.

Carrasca izjednačuje na 1:1

U produžetku se gotovo ništa nije događalo jer se svakih nekoliko minuta netko od igrača obiju momčadi ostao ležati na terenu i tražio liječničku pomoć zbog umora i grčeva.

REAL – ATLETICO 1:1
Strijelci: 1:0 Ramos (15), 1:1 Carrasco (79)
Promašeni penal: Griezmann (48, Atl)
Jedanaesterci: 1:0 Lucas Vasquez, 1:1 Griezmann, 2:1 Marcelo, 2:2 Gabi, 3:2 Bale, 3:3 Saul, 4:3 Sergio Ramos, Juanfran vratnica, 5:3 Ronaldo
Pred 75.000 gledatelja na stadionu San Siro sudio je Mark Clattenburg iz Engleske.
REAL MADRID: Navas – Carvajal (Danilo, 52), Ramos, Pepe, Marcelo – MODRIĆ, Casemiro, Kroos (Isco, 72) – Bale, Benzema (Lucas Vasquez, 77), Ronaldo.
ATLETICO: Oblak – Juanfran, Savić, Godin, Felipe Luis (Lucas Hernandez, 109)- Saul, Augusto Fernandez (Carrasco, 46), Gabi, Koke (Thomas, 116)- Torres, Griezmann.