Connect with us

Rukomet

POBJEDA NA STARTU SP-a Hrvatska se mučila protiv velikog autsajdera

Hrvatska rukometna reprezentacija nastup na Svjetskom prvenstvu otvorila je pobjedom protiv Saudijske Arabije, teže od očekivanja. Bilo je to daleko od briljantnog nastupa, ali na kraju je Hrvatska ipak slomila otpor protivnika i uzela pobjedu 28:23…

Prvi cilj, bodovi, je ispunjen. Drugi cilj, dobar nastup, bit će ispunjen u nekom drugom susretu. Hrvatska nije odigrala utakmicu za pamćenje, predugo su Saudijci bili na dohvatljivom zaostatku i potrošeno je više energije nego što se očekivalo, piše Sportnet.

Trebale su Hrvatskoj četiri i pol minute za prvi pogodak na susretu, a onda je u deset sekundi zabila dva i probila led, međutim nije niti
nastavak poluvremena bio posebno kvalitetan.

Jedino koliko-toliko dobro razdoblje bilo je kada se Hrvatska odvojila na 5:1, ali onda je voda otišla na mlin Saudijske Arabije koja je prodavala jednu akciju Hrvatskoj obrani praktički svako malo i svaki put obrana je nasjela i nije pročitala namjeru.

Saudijci gotovo i nisu pokušavali šutirati s devet metara, konstantno su prolazili između dvojice obrambenih na šest metara i ili zabijali ili zarađivali sedmerac. S druge strane hrvatski napad bio je spor i neizrađen, vrlo malo akcija prolazilo je kako su i zamišljene te je jedina prava opasnost za korpulentnog veterana na golu Saudijaca prijetila od Manuela Štrleka.

Kako su Saudijci hvatali priključak, tako je i rasla nervoza u hrvatskim redovima, a serijom 3:0 Kljajićevi izabranici poveli su s 11:10 minutu i pol prije odlaska na odmor.

Ipak golovima Luke Šebetića i Luke Cindrića Hrvatska je otišla na poluvrijeme s 12:11 i uz dosta loš dojam.

Dok je Babić imao itekako što za reći svojim igračima, Kljajić je jednako toliko imao razloga za zadovoljstvo jer je spriječio hrvatsko odvajanje i na odmor otišao s aktivnim rezultatom.

Naravno, očekivao se puno bolji nastavak susreta, ali niti rano odvajanje nije bilo konačno, vratila se Saudijska Arabija vrlo brzo da bi onda pomogla Hrvatskoj s nekoliko početničkih pogrešaka i uslijedio je kroz kontranapade bijeg na 20:14.
Hrvatska je tu prednost stvorila ponajviše zahvaljujući puno boljoj i agresivnijoj obrani, prelazak na 5-1 pokazao se puno boljim izborom nego u prvom poluvremenu ne toliko kvalitetna 6-0 obrana.

No, i dalje je nedostajalo konstantnosti u igri hrvatske reprezentacije, do sredine drugog poluvremena Saudijska Arabija još jednom je smanjila zaostatak, mogla doći i na minus dva, ali Al-Hammad u kontri radi korake za olakšanje na hrvatskoj klupi.

Nakon toga Hrvatska ipak lomi otpor Saudijaca, još jednom odlazi na šest razliku i u zadnjih deset minuta ulazi mirnije s tom prednosti.
Do kraja susreta nije više bilo nikakvih stresova, uspjela je Hrvatska dovršiti posao i uzeti bodove i to će se jedino pamtiti iz ovog dvoboja.

U hrvatskim redovima šest golova postigao je Cindrić, Duvnjak pet, a vratari su zajedno skupili samo šest obrana.

Jedan od glavnih favorita za zlatnu medalju, reprezentacija Danske, u svom je prvom nastupu na ovom Prvenstvu stigla do lake 33:22 pobjede. S druge strane, Argentina je na terenu pokazala premalo nakon svih svojih velikih najava.

HRVATSKA – SAUDIJSKA ARABIJA 28:23 (12:11)

Hrvatska: Ivan Stevanović (1 obrana), Filip Ivić (5 obrana), Lovro Mihić 4, Domagoj Duvnjak 5, Luka Stepančić 2, Jakov Gojun, Zlatko Horvat 2, Tin Kontrec 2, Josip Božić Pavletić, Stipe Mandalinić, Manuel Štrlek 4, Željko Musa 1, Lovro Jotić, Marko Mamić 1, Luka Šebetić 1, Luka Cindrić 6.

Saudijska Arabija: Manaf Al-Saeed (7 obrana), Nawaf Al-Mutairi (6 obrana), Abdullah Al-Abbas 3, Hassan Al-Janabi 4, Sadiq Al-Mohsin 2, Abdullah Al-Hammad 1, Abdulazez Saeed, Ahmad Al-Abdulali 3, Fahad Al-Farhan, Mahdi Al-Salem 3, Hisham Al-Obaidi 2, Muneer Abu Alrahi, Mohammed Al-Abas, Hassan Al-Khadrawi, Mojtaba Al-Salem 5, Mohammed Al-Zaer

Sedmerci: Hrvatska 0/1, Saudijska Arabija 4/5

Isključenja: Hrvatska 6 minuta, Saudijska Arabija 8 minuta

Izgubljene lopte: Hrvatska 13, Saudijska Arabija 18 tropolje.info