Kultura

Stanko (Stankan) Ivanković “MNK Hercegovina je prvak BiH!”

MNK Hercegovina je prvak BiH!

MNK Hercegovina je prvak Bosne i Hercegovine u futsalu!

četvrtoj finalnoj utakmici Premijer futsal lige BiH Širokobriježani su na prepunoj Pecari slavili protiv GFC Sarajevo rezultatom 3:2 i došli do prvog trofeja prvaka Premijer lige BiH.

Nakon što je prije nekoliko dana osvojila Kup BiH, Hercegovina je sada stigla i do zaslužene dvostruke krune.

Unatoč ozljedi i izostanku Blage Gašpara, jednog od ključnih igrača Hercegovine, Širokobriježani su sjajno odigrali odlučujuću utakmicu i stigli do povijesnog trofeja.

Najprije u 8. minuti za 1:0 pogađa Ante Ćorluka na asistenciju Darke Ivankovića, da bi u 22. minuti prednost udvostručio Ivan Peko.

U drugom poluvremenu gosti se uspijevaju vratiti i u kratkom razmaku postižu dva gola – najprije pogađa Muanis Duvnjak, a ubrzo i Anes Džafo, a nekoliko sjajnih intervencija upisao je i vratar gostujuće ekipe.

No, Hercegovina vrlo brzo stiže do novog vodstva pogotkom Darke Ivankovića nakon proigravanja Ante Ćorluke za konačnih 3:2 i veliko slavlje na Pecari.

Ovom pobjedom Hercegovina je izborila kvalifikacije u sklopu futsal Lige prvaka što je “šlag na tortu” ove uspješne sezone.

Gužva na Pecari: Pogledajte atmosferu uoči odlučujuće utakmice