Connect with us

Ostali sportovi

Karate klub Hercegovina – Zagreb ekipni seniorski prvak Hrvatske

Ovaj vikend u Rijeci je održano ekipno prvenstvo Hrvatske. Muška seniorska ekipa K. K. Hercegovina-Zagreb u sastavu (Ivan Kvesić, Anđelo Kvesić, Ivan Martinac, Marijan Logarušić, Mario Vučić, Ivan Zoričić i Stjepan Bešenić) osvojila je 1. mjesto.Karate klub Hercegovina - Zagreb ekipni seniorski prvak Hrvatske
U prvoj borbi savladana je ekipa Hrvatskog Dragovoljca rezultatom 3:1, zatim ekipa Ri Croatie 3:0 te u izvrsnom i atraktivnom finalu ekipa Sokola iz Splita, 3:1.
Djevojke u sastavu (Tina Marić, Anamarija Križan, Lucija Čatlak i Maša Vidić) osvojila je brončano odličje. Isti rezulta ostvarila je ekipa juniorki u sastavu (Petra Zeljko, Katarina Jeličić i Katarina Bilić).

Nakon tri velike medalje, bronca Anđela Kvesića sa SP, bronce Maše Vidić s EP i zlata Tina Marić s EP U21, ovo je naljepši poklon za kraj godine. Treneri Danijel Vučić i Boris Vujičić, kao i uprava kluba ne kriju zadovoljstvo ostvarenim uspjehom.

Klub je u 2016. godini u svim uzrastima osvojio ukupno 27 državnih medalja.