Connect with us

Nogomet

DINAMO U LIGI PRVAKA Nevjerojatni preokret u Salzburgu

Dinamo je na samom kraju regularnog dijela izjednačio kod SalzburgaSalzburg - Dinamo u uzvratu play-offa Lige prvaka (prva utakmica u Zagrebu 1:1), a u produžecima i poveo, što je sačuvao do kraja za veliku pobjedu 2:1 i plasman u skupinu Lige prvaka, piše Index.hr.Dinamo u eliti, evo koga može izvući u skupinama Lige prvaka

Dinamo će tako četvrti put u zadnjih šest sezona igrati u skupini LP, a 10. sezonu zaredom u grupnoj fazi eurokupova, Lige prvaka ili Europa Lige.

Salzburg je poveo u 21. minuti. Stojanović bio neoprezan, a Lazaro primio Sorianov pas i pobjegao mu po desnoj strani Dinamove obrane. Sjurio se u kazneni prostor, u susret mu je krenuo i Sigali, ali i on je mogao gledati kako lopta nakon Lazarovog sjajnog šuta od prečke odlazi u Eduardov suprotni kut. Bilo je to zasluženo vodstvo domaćina, koji je prije tog gola imao dvije velike prilike, a do kraja poluvremena još jednu, dok je Dinamo u prvom dijelu bio potpuno izgubljen i nemoćan.

U nastavku Dinamo je zaprijetio prvi put na utakmici u 69. minuti, kada je Stojanović odlično centrirao s desne strane, a Junior Fernandes skočio i s pet metara pucao glavom, činilo se neobranjivo, ali Walke je fantastičnom refleksnom reakcijom spašava gol.

Sedam minuta prije toga, Salzburg je oštećen za nedosuđeni penal, kada je Hintereggerov udarac glavom, rukom zaustavio Sigali, ali škotski sudac Thomson nije pokazao na jedanaesterac za domaće.

Ali nije sudac jedini zakinuo Salzburg. Nakon 9. minute,Salzburg - Dinamo kada je promašio veliku priliku tako što je neometan s desetak metara poslao loptu visoko preko gola, napadač domaćih Berisha slično je napravio i deset minuta prije kraja regularnog dijela, kada je presjekao Fernandesovo dodavanje na centru i izbio sam pred Dinamovog golmana, koji pravovremenim izlaskom do ruba njegovog kaznenog prostora skraćuje kut, a onda i odličnim bacanjem brani udarac. Portugalski vratar održao je Dinamo u igri za Ligu prvaka, uostalom kao i u prvoj utakmici, kada je maestralnom obranom iz blizine skinuo Hintereggerov šut glavom.

S utakmice u Salzburgu ostat će upamćena još jedna njegova velika obrana iz 8. minute. Wanderson je centrirao iz kornera s lijeve strane, a Sigali u pokušaju blokiranja suparnika, leđima šalje loptu u vlastiti gol. Ali, Eduardo se baca i čupa loptu ispod prečke.Salzburg - Dinamo

U 87. minuti Dinamo je dramatično izjednačio. Stojanović je centrirao s desne strane, Schildenfeld, koji je umjesto Antolića uveden kao treći napadač sa zadatkom da glavom spušta loptu Soudaniju i Fernandesu, upravo tako je prebacio je loptu na lijevu stranu, gdje na desetak metara iskosa puca Fernandes, a lopta se od Lainera odbija u gol, što je značilo da Dinamo ima produžetke.

Konačno u 95. minuti Junior Ferandes dao je loptu u for za Soudanija, koji iz drugog pokušaja savladava vratara Walkea i glavom zabija za veliki preokret Dinama i odlazak u Ligu prvaka tropolje.info