Ostali sportovi

Čilić preko Hačanova u četvrtfinale

Autor

mn/h

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić probio se u četvrtfinale ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju, gdje je u petak svladao Rusa Karena Hačanova sa 7-6 (5), 3-6, 6-4 u dvoboju koji je sinoć prekinut pri rezultatu 1-1 u setovima i 1-1 u trećem.

17.08.2018. u 20:47

U nastavku dvoboja pobjednik Cincinnatija iz 2016. godine nije dopustio 22-godišnjem Rusu da zaprijeti njegovom servisu. Za razliku od prvog seta u kojem je propustio svih šest prilika za ‘break’, Čilić je strpljivo čekao novu šansu i iskoristio je u desetom gemu, kad je Hačanov bio suočen s meč-loptom.

Marinu je pobjeda nad Hačanovom bila sedma zaredom u Cincinnatiju, gdje je zbog ozljede propustio prošlogodišnji nastup. Osmu pobjedu zaredom i plasman u polufinale moći će ostvariti već u noći s petka na subotu, kad će mu suparnik u četvrtfinalu biti Španjolac Pablo Carreno-Busta.

Čilić protiv Španjolca ima 3-0 u međusobnim dvobojima, od čega je dvije pobjede ostvario u ovoj godini, prvu na tvrdoj podlozi u osmini finala Australian Opena, a drugu na crvenoj zemlji u četvrtfinalu rimskog Mastersa,

Osim Čilića, u petak su prolaz u četvrtfinale izborili Novak Đoković, Juan Martin del Potro i David Goffin, čime su kompletirana tri od četiri četvrtfinalna para: Raonić – Đoković, Čilić – Carreno-Busta i Goffin – Del Potro.

Đoković je u tri seta (2-6, 6-3, 6-4) izbacio branitelja naslova Bugarina Grigora Dimitrova, Goffin je sa 6-2, 6-4 nadigrao Južnoafrikanca Kevina Andersona, a Del Potro je trebao tri seta (7-6, 6-7, 6-2) kako bi izbacio prošlogodišnjeg finalistu Australca Nicka Kyrgiosa.

Za posljednja dva mjesta u četvrtfinalu bore se Mađar Marton Fucsovics protiv Švicarca Stana Wawrinke i Argentinac Leonardo Mayer protiv Švicarca Rogera Federera.