Connect with us

Nogomet

Sevilla i Dnjipro u finalu Europske lige

Nogometaši Seville i Dnjipra igrat će u finalu Europske lige koje je na rasporedu 27. svibnja u Varšavi.
Sevilla, koja brani naslov, je u uzvratnom dvoboju polufinala u Firenzi pobijedila Fiorentinu 0:2 i tako upisala i drugu pobjedu nakon 3:0 iz prve utakmice. U drugom susretu Dnjipro je priredio iznenađenje pobijedivši u Kijevu Napoli 1:0, a kako je prvi susret završio 1:1 Ukrajinci su izborili finale.

Sevilla je cijeli posao u Firenzi obavila u prvih pola sata utakmice postigavÅ¡i dva gola čime je ubila svaku nadu ‘viola’ u moguće čudo. Carlos Bacca je doveo goste u vodstvo u 22. minuti, a pet minuta kasnije Daniel Carrico je povisio na 2:0. Fiorentina je u 67. minuti mogla ublažiti poraz, no Josip Iličić je promaÅ¡io jedanaesterac.

Milan Badelj je za Fiorentinu igrao od 67. minute.

Osim što će braniti naslov pobjednika Europske lige, Sevilla u Varšavi može postati i prvi klub u povijesti Kupa Uefa i Europske lige s četiri naslova. Sevilla je trenutačno jedan od četiri sastava uz Juventus, Inter i Liverpool koji su u najmasovnijem europskom kupu slavili tri puta. Zanimljivo, Sevilla je tri puta stigla do finala i svaki put pobijedila (2006., 2007., 2014.).

U drugom susretu Dnjipro je priredio iznenađenje pobijedivši u Kijevu Napoli 1:0, a kako je prvi susret završio 1:1 Ukrajinci su izborili finale što je najveći uspjeh u povijesti kluba. Zgoditak odluke zabio je Jevhen Seleznjov u 59. minuti.

Za Dnjipro je od 75. minute nastupio hrvatski napadač Nikola Kalinić koji je u 88. minuti imao sjajnu prigodu, no Mariano Andujar je obranio njegov udarac.

Ivan Strinić nije imao pravo nastupa za Napoli jer je ove sezone već igrao u Europskoj ligi i to upravo za Dnjipro.