Connect with us

Uncategorized

VELIKA NOĆ JUVENTUSA:

Morata je ove sezone za 20 milijuna eura došao iz Reala u torinski klub, i pokazalo se, postao krvnik bivšem klubu.

Nogometaši Juventusa nakon 12 godina plasirali su se u finale Lige prvaka! Utakmica na Santiago Bernabeu završila je 1-1, pa se ključnom pokazala pobjeda “Stare Dame” u prvoj utakmici polufinala u Torinu, kada su svladali Real 2-1.

Sve je lijepo krenulo za Real, švedski sudac Eriksson dosudio je jedanaesterac u 22. minuti na Jamesu Rodriguezu, nakon što mu je Chiellini ušao u noge. Kontakta je bilo, mada i teatralnog pada Kolumbijca. Cristiano Ronaldo bio je siguran s bijele točke i zabio za vodstvo, ujedno i 77. gol u Ligi prvaka čime se ponovno izjednačio s Messijem na vječnoj listi strijelaca Lige prvaka.

Šest minuta kasnije Ronaldo je mogao pokopati Juve, predriblao je svog čuvara u kaznenom prostoru, ali umjesto da puca sa 5 metara malo iskosa, tražio je Isca na drugoj vratnici, i velika prilika je propala.

Real je nastavio s dominacijom, Ronaldo je u trku snažno pogodio vanjski dio mreže, nakon toga i Benzemin udarac Buffon je s naporima izbio u korner, ali se na odmor otišlo sa 1-0 prednošću Reala.

Kazna za promašaje je uslijedila u 57. minuti, kao i u prvoj utakmici zabio je Alvaro Morata, bivše Realovo dijete, i opet nije slavio pogodak. Casillas je dirao loptu, ali je udarac bio prejak. Morata je ove sezone za 20 milijuna eura došao iz Reala u torinski klub, i pokazalo se na kraju, postao krvnik bivšem klubu.

Juventus je mogao sve dvojbe riješiti u 70. minuti, nakon sjajnog duplog pasa Marchisio je pucao sa 14 metara plasirano po zemlji, no Casillas se ispružio i obranio zicer! Dvije minute kasnije Ronaldo je nabacio Baleu na metar od vratnice, ali lopta je bila malo previsoka pa je Bale pucao preko grede. Napad iza toga tražili su domaći jedanaesterac na Chicharitu nakon kontakta s Evrom, ali švedski sudac nije se oglasio.

Do kraja Real nije uspio stvoriti ozbiljniju prigodu, te je Juventus nakon 12 godina ušao u finale Lige prvaka gdje ih u Berlinu 6. lipnja čeka Barcelona.