Connect with us

Nogomet

Široki i Olimpic rezimirali, Wagner promašio jedanaesterac

Å iroki Brijeg i Olimpic odigrali su na Pecari 1:1 u prvom susretu finala nogometnog Kupa BiH.

Domaćini su loše otvorili utakmicu što je iskoristio Olimpic u 9. minuti kada je poveo pogotkom Veldina Muharemovića. Iz jedne polukontre, Brković ubacio je loptu, a stoper Josip Barišić katastrofalno reagirao vrativši loptu Muharemoviću koji je pogodio mrežu Luke Bilobrka.

Landeka je u 13. minuti loše pucao, a u 21. i 23. minuti Barišić je  imao dvije izgledne prilike za pogodak, no nije uspio realizirati. Gosti su u prvom dijelu imali  dobru priliku u 37. minuti kada je Pereira zakasnio na ubačaj Smajića i propustio priliku udvostručiti vodstvo.

U drugom dijelu susreta Široki je puno bolje igrao, a u 75. minuti Kožulj je odlično pucao s vrha šesnaesterca i pogodio gredu. Samo dvije minute kasnije, Wagner je srušen u šesnaestercu ‘Vukova’, a isti igrač nije uspio pogoditi za izjednačenje, Brazilac je pogodio vratnicu.

Pritisku Širokog Olimpic je popustio u 79. minuti kada je na ubačaj Karačića loptu u vlastitu mrežu poslao Regoje  za oduševljenje na Pecari. Domaći su pritiskali do kraja ali nisu uspjeli doći do preokreta.

Uzvratni susret igra se u Sarajevu za sedam dana gdje će jedni i drugi sigurno uraditi sve da stignu do trofeja, ali i plasmana u Europu./HMS/