Connect with us

Nogomet

BARCA SRUÅ ILA JUVENTUS

DRUGI HRVAT STRIJELAC U FINALU LIGE PRVAKA: Rakitić zabio u pobjedi Barce 3-1 ! (VIDEO)

Autor: I.Knežević

Pobjedom nad Juventusom 3-1 u finalu Lige prvaka na olimpijskom stadionu u Berlinu Barcelona je stigla do petog naslova u povijesti. A naš Ivan Rakitić je postao drugi Hrvat koji je zabio u finalu ovog natjecanja. Bio je to početak iz snova, Raketa je zabio već u 4. minuti iz blizine, nakon sjajne asistencije Inieste.

Već u 13. minuti Barcelona je mogla zabiti još jedan gol, nakon povratne lopte pucao je Dani Alves u desni kut, a Buffon je sjajnom paradom lijevom rukom spasio svoja vrata. Nakon toga zaprijetio je Juventus nekoliko puta iz daljine, a najbolju priliku u prvom dijelu imao je Marchisio u 27. minuti, kada je jako pucao, ali je lopta otišla malo iznad vratnice.

Nakon toga zaprijetio je Suarez, ali je njegov udarac prošao tik pored vratnice.

Tri minute u drugom poluvremenu sijevnula je kontra Barce, povukao je Rakitić s centra do 16 metara, uposlio Suareza, koji je pucao, ali je Buffon izbio u korner.

Juve se vratio u život u 55. minuti. Tevez je iz okreta pucao u kaznenom prostoru, Ter Stegen je obranio, ali se lopta odbila na Moratu koji je bez problema pospremio loptu u mrežu.

Juve je nakon toga počeo opasno prijetiti Barci, a u 68. minuti tražili su Talijani i najstrožu kaznu na Pogbi. No, nisu ga dobili, ali zato jesu gol iz kontre. Nakon udarca Messija Buffon je odbio loptu do natrčalo Suareza koji je zakucao loptu za vodstvo 2-1. Dvije minute kasnije Neymar je zabio još jedan gol, ali loptu je dirao rukom, te je gol ispravno poništen mada se Brazilac kleo da nije dirao loptu rukom.

Barca je sve mogla riješiti u 83. minuti, Rakitić je prebacio obranu Juvea u šesnaestercu i uposlio Piquea, koji je iz izgledne prilike pucao nebu pod oblake. Minutu prije kraja pokušao je Marchisio ljevicom, Ter Stegen se dobro ispružio da bi izbio loptu u korner.

Juve do kraja nije mogao više zaprijetiti, a Barca je u 6. minuti sudačke nadoknade zabila iz kontre, Neymar je postavio konačnih 3-1.

Barca je tako došla do petog naslova, a Ivan Rakitić dugo će pamtiti ovu noć.

Kraj 3-1
90+6 – 3-1 Neymar je iz kontre završio posao…
68′ – 2-1 vodi Barcelona. Messi je pucao, Buffon odbio do Suareza koji je natrčao i zabio za novo vodstvo Barce.
55′ – 1-1 – Juve se vratio!!! Tevez je iz okreta pucao u kaznenom prostoru, Ter Stegen je obranio, ali se lopta odbila na Moratu koji je bez problema pospremio loptu u mrežu.
4′- GOOOOL – Ivan Rakitić zabio je gol za vodstvo Barcelone 1-0 u velikom finalu Lige prvaka. Rakitić je tako postao drugi Hrvat kojem je to pošlo za nogom, drugi je Mario Mandžukić u dresu Bayerna prije dvije godine. Krenulo nas je. Rakitiću je ovo drugi gol u Ligi prvaka ove sezone, u 12. nastupu.
—–
Lionel Messi, Neymar i Luis Suárez zajedno su ove sezone postigli nevjeraojatnih 120 golova u svim natjecanjima. Može li Juventusova obrana izdržati nalete ovog trojca, uz veliki minus da Juve igra bez Giorgia Chiellinija koji je u srijedu ozlijedio mišić na treningu.
Ono što se očekivalo, Ivan Rakitić kreće od prve minute i pokušat će nakon prošlogodišnjeg naslova u Europskoj ligi, ove sezone osvojiti i Ligu prvaka, nešto što još nikome nije uspjelo.
Leo Messi ako zabije će srušiti rekord, jer nitko nikad još nije zabio u tri finala Lige prvaka. Messi je zabio 2009. i 2011.